Kaip pasirūpinti senstančiu augintiniu?
25.03.2024
Gyvūno amžius priklauso nuo jo dydžio: mažų veislių šunys yra laikomi senais nuo 8 metų, vidutinio dydžio veislių - nuo 7, didelių veislių - nuo 6, o itin dideli - jau nuo 5 metų. Tuo tarpu katės laikomos senomis nuo 8 metų. Tai žinoti svarbu, nes vyresnio amžiaus gyvūnams reikia kiek kitokios priežiūros nei jaunesniems.
Dažnai manoma, kad su amžiumi susiję pokyčiai yra neišvengiami. Vyresnio amžiaus gyvūnų sąnarių sustingimas ir greitesnis nuovargis laikomi normaliais reiškiniais, tačiau ribotas judėjimas iš tikrųjų gali slėpti skausmingą sąnarių ligą, dėl kurios gyvūnas nebenori eiti į ilgus pasivaikščiojimus. Šuns nuovargį taip pat gali sukelti širdies ligos arba antsvoris. Atminties pablogėjimas, užmaršumas ir kiti su senatve susiję elgesio ypatumai taip pat neturėtų būti laikomi normaliais su amžiumi susijusiais pokyčiais.
Svarbu paminėti, kad savo augintiniui galite padėti išspręsti visas minėtas problemas. Sąnarių skausmą galima malšinti specialiais papildais ir, jei reikia, nuskausminamaisiais vaistais. Aukštos kokybės VetPlus papildas Synoquin EFA, kurio poveikis buvo kliniškai įrodytas, yra išbandytas ir taikomas jau daugiau kaip dešimt metų.
Svorį galima kontroliuoti duodant tinkamą pašarą. SPECIFIC FGD ir CGD sausas ėdalas, taip pat FGW ir CGW konservai yra puikus subalansuotas pašaras vyresnio amžiaus gyvūnams, sukurtas atsižvelgiant į šių gyvūnų poreikius.
Taip pat sukurtas ir efektyvus papildas senyviems gyvūnams. VetPlus Aktivait kapsulės veiksmingai veikia sutrikus atminčiai ir gali padėti Jūsų augintiniui lengviau susigaudyti juos supančioje aplinkoje.
Su amžiumi susiję pokyčiai gali būti: sumažėjęs odos elastingumas, sustorėjusios letenų pagalvėlės, lūžinėjantys nagai ir pilkėjantis snukis. Senstant didėja riebalų procentinė dalis, mažėja raumenų masė, gali pablogėti regėjimas ir klausa. Gyvūnai taip pat blogiau toleruoja šaltį ir karštį.
Ką reikėtų daryti?
Svarbu stebėti savo augintinį ir atkreipti dėmesį, ar niekas nepasikeitė. Rekomenduojama reguliariai tikrinti gyvūnų sveikatą. Sveikas suaugęs gyvūnas pas veterinarijos gydytoją turėtų apsilankyti kartą per metus, o vyresni augintiniai - du kartus per metus. Vyresnio amžiaus gyvūnai dažniau serga sąnarių ir širdies ligomis, šlapinimosi sutrikimais, kepenų ligomis, diabetu ir vėžiniais susirgimais.
Jei pasireiškia tokie simptomai, kaip greitas svorio kritimas, pastebimas apetito sumažėjimas arba padidėjimas, viduriavimas arba vidurių užkietėjimas, vėmimas, nuolatinis troškulys ir šlapinimasis, greitas nuovargis, kosulys arba gumbai ant augintinio kūno, būtina kreiptis į veterinarijos gydytoją.
Kadangi su amžiumi gyvūnų medžiagų apykaita lėtėja, norėdami išvengti antsvorio, turėtumėte pakeisti augintinių pašarą vyresnio amžiaus gyvūnams skirtu ėdalu. Specialiame ėdale yra mažiau baltymų, fosforo ir natrio, todėl sumažėja inkstų apkrova. Didelės biologinės vertės baltymai užtikrina, kad augintinis gautų pakankamai nepakeičiamų aminorūgščių, o padidintas skaidulų kiekis skatina virškinimą. Pašarą reikėtų keisti pamažu, maišant naują su senuoju ir palaipsniui didinant naujo pašaro dalį.
Nepamirškite ir savo augintinio dantų būklės. Blogas kvapas iš burnos tikrai nėra įprastas reiškinys ir gali įspėti apie rimtas problemas. Dantų akmenys sukelia dantenų uždegimą, o bakterijos gali patekti į kraujotaką, todėl gali būti pažeisti vidaus organai, pavyzdžiui, širdis.
Kadangi su amžiumi kailis yra linkęs susivelti, reguliariai šukuokite savo augintinį šepečiu. Tai ne tik gyvūno priežiūra, bet ir puiki galimybė pabūti su savo augintiniu ar aptikti atsirandančias odos problemas arba auglius.